неділя, 17 червня 2018 р.

Стирання спадщини УРСР (ч. 1)

Вступ

Як відомо з історії незалежної України, відбувається поступове стирання спадщини Радянського Союзу в широкому розумінні цього слова. Тобто з плином часу в Україні стає все менше усього радянського і пострадянського. Створюється і поширюється більше власне українського у різних сферах життя (мова, засоби масової інформації, культура, ідеологія, політика, господарство, економіка тощо).
Якщо подивитись з точки зору астрології і порівняти державу з індивідуумом, то можна сказати що незалежна Україна була в минулому житті Українською РСР.
В гороскопі небажаний спадок з минулого життя позначається ретроградними планетами. Але коли по методу прогресій день-за-рік планета змінює свій рух на прямий - відбувається процес звільнення від цього спадку (повне або часткове). Серед астрологів немає єдиної думки стосовно меж процесу зміни напрямку планети (інакше кажучи стаціонарності), але в цій статті приймаються достатньо широкі межі стаціонарності - коли швидкість планети менша за 30% від середньої.
В карті незалежної України ретроградними є Меркурій, Венера, Уран, Нептун, Сатурн. В першій частині пишеться про процеси, які позначені стаціонарними Меркурієм і Венерою. В другій частині йтиметься про процеси, які позначені стаціонарними Ураном, Нептуном і Сатурном.

Меркурій

Період стаціонарного Меркурія (швидкість менша за 30% від середньої) по прогресіях день-за-рік  тривав від червня 1996 до вересня 2000 року. Точка стаціонарності 24 серпня 1998 року.
В різних сферах Меркурія відбувся частковий відхід від радянського спадку. Громадяни України майже усі вже повністю розуміли українську мову (окрім тієї невеликої кількості, хто принципово не сприймав незалежність України). Усі отримали паспорти громадянина України зразка 1993 року замість паспортів радянського зразка.  В цей час також відбулось становлення і розвиток українських телеканалів, за якістю контенту вони вже не поступались російським (хоча в перші роки незалежності це було далеко не так). Також таблички на дорогах з назвами населених пунктів були замінені з російськомовних на україномовні. Крім цього, на заводі АвтоЗАЗ почався випуск нових моделей автівок (які не випускались в часи СРСР).
Але це була лише невелика частка стирання спадщини УРСР.

Венера

Період стаціонарної Венери з січня 2004 до серпня 2019 року. Точка стаціонарності 30 травня 2011 року. В карті України Венера в 7 домі (партнери, вороги, зовнішня політика), управляє домами 4 (територія, народ, вибори і виборці) і 9 (вища освіта, ідеологія, інші держави, далекі подорожі, візи). Також з'єднується з Юпітером, Меркурієм і Сонцем. Якщо враховувати середні точки, то Венера в середній точці Меркурія-Юпітера і Сонця; таким чином опосередковано пов'язана практично зі всіма елементами гороскопа.
Отже початок стаціонарності Венери припав на президентські вибори 2004 року. Тоді основними кандидатами були два Віктори - Ющенко і Янукович. В ході кампанії і соцопитувань агітатори за Януковича з неприємністю для себе відзначили, що значну частину виборців вже не можна залякати такими штампами радянської ідеології як "натівський чобіт", "американське ярмо", "кровожерливі націоналісти" тощо. Хоча значна частина населення була все ще в полоні цих штампів.
Таким чином розворот прогресивної Венери на прямий рух - це перш за все процес зміни зовнішньополітичного вектора і звільнення від радянських ідеологічних установок. Але разом з тим відбулось зменшення фактичної території України; в 2014 році відпали ті частини, де адепти радянської ідеології сильно переважали. Також до багатьох країн українці можуть подорожувати вже без віз (не лише в країни ЄС). В цей період також відбулось сильне падіння рейтингу Комуністичної партії (на виборах 2002 року результат комуністів 20%, на виборах 2006 і 2007 років ледве долали прохідний бар'єр), а після 2014 року декомунізація і повна заборона комуністичної ідеології.
Це вже суттєва частка стирання спадку УРСР. Нинішні процеси позначені стаціонарністю Урана, майбутні - стаціонарністю Нептуна і Сатурна, про що буде в другій частині.

Немає коментарів:

Дописати коментар