четвер, 1 серпня 2019 р.

Аналіз виборів 21.07.2019 постфактум

Отже аналізуємо що справдилось, а що не зовсім справдилось (і чому) з того що написано в статті Результати виборів 21.07.2019 (ч. 1) і статті Результати виборів 21.03.2019 (ч. 2). Це необхідно для більш точного астрологічного прогнозування результатів усіх наступних виборів.
Проведення виборів в той час коли Меркурій ретроградний значить лише що менш досвідчені члени комісій частіше ніж зазвичай припускались технічних помилок (не в ту графу вписували дані тощо). Тому члени ТВК частіше повертали протоколи з мокрими печатками на доопрацювання; через це затягування. Це вплинуло на дату встановлення офіційних результатів виборів.
 Що не зовсім справдилось? Через те що у Вакарчука позитиву більше ніж в Порошенка і його соратників - було зроблено припущення що партія "Голос" отримає більший результат ніж "Європейська Солідарність". Насправді ж ЄС отримала більше ніж "Голос". Це можна пояснити різницею в суб'єктивному сприйнятті свого результату. Тобто в порівнянні з результатами Порошенка в першому турі біля 16% і в другому турі біля 25% результат ЄС 8,1% виглядав надто куцим. Натомість для дебюту Вакарчука в якості очільника партії результат 5,82% виглядав цілком нормальним.
Петро Порошенко транзит 21 липня 2019

Стосовно Юрія Бойка; в нього негатив перевищує позитив. Але ж партія пройшла. Разом з тим в Медведчука превалює позитив. Це можна пояснити так:
  • Були очікування значно вищого результату.
  • Була необхідність воювати проти своїх майже однодумців з Опоблоку.
  • Факт пропажі голосів проросійських виборців, які проголосували за Опоблок і Шарія.
  • Факт що реально керувати партією буде вже не Бойко, а Медведчук.
Отже в кожного є різні особистісні і суб'єктивні складові. Тому для ліпшої точності прогнозу бажано дивитись транзит для кількох кандидатів, наприклад для усієї першої десятки списку. І якщо в когось співвідношення позитив/негатив помітно відрізняється від інших - міркувати чому саме. Виходячи з цього робити висновок про результат.

Взагалі бути під безпосереднім начальством Медведчука - це як кажуть в Одесі не фонтан. Про нього буде окрема стаття.
"Слуга народу" таки отримала монобільшість. Але присутність негативних показників можна пояснити тим що на них тепер повна відповідальність, яку вже неможливо перекласти на інших. Тобто усі провали (а вони будуть) ні на кого вже не спишеш.
І найцікавіше "Сила і честь" Ігоря Смешка, який на президентських виборах отримав 6,04%, а на парламентських 3,82%. В нього аспекти позитивні/спірні/негативні приблизно у співвідношенні 40/20/40. Подивився другий, третій номер списку ... вся перша п'ятірка має приблизне співвідношення аспектів позитивних/спірних/негативних як 40/20/40. Але як спрацюють ті 20% спірних аспектів (квінконси переважно), в негатив чи позитив? Квінконс більш складний для інтерпретації, оскільки він є поєднанням секстиля і квадрата (60+90=150). І якщо людина професійно робить справу, то вона йде по доріжці секстиля (квінконс для неї як трохи ускладнений секстиль). А якщо дії є непрофесійними, то квінконс спрацьовує як квадрат. Але що саме Смешко зробив непрофесійно? Я вважаю що його помилкою було публічне підтримання Зеленського після першого туру. А отже він втратив своїх виборців, які більш негативно сприймають Зеленського. Як сказали соціологи, 2/3 голосів за Смешка в другому турі відійшли до Зе, а інша 1/3 - до ПП. Якби після першого туру він просто промовчав або сказав своїм виборцям щось на кшталт можете віддати голос кому вважаєте за потрібне, то зберіг би голоси своїх виборців. Це була би професійна дія. Але він вчинив непрофесійно - вкрай негативно висловився проти ПП (фактично підтримав Зе) і тому втратив третину виборців, спірні аспекти на час дочасних виборів в парламент спрацювали як негативні.
Втім, як вже писалось, якби вибори були як треба 27 жовтня (тоді в Смешка чудові астрологічні показники), то результат партії "Сила і честь" був би вражаючим, можливо й 10% (очевидно за рахунок розчарованих прихильників "Слуги народу"). Але ж кандидат, якого публічно підтримав колишній очільник СБУ, вирішив призначити дострокові вибори...
Те саме стосується ЮВТ, при строкових виборах 27 жовтня вона мала би значно ліпший результат. Так само за рахунок розчарованих прихильників "Слуги народу".
Отже ця методика (транзитна картина для кандидатів в день голосування ±3 дні; причому транзитні Меркурій, Венера і Марс є так само вагомими як Юпітер, Сатурн і Уран) загалом працює. Безперечно треба ґрунтуватись перш за все на даних соціології. Але за допомогою астрологічного аналізу можна дізнатись в який бік зміниться рейтинг партії в результаті визначення тих виборців, які визначаються в останні дні перед голосуванням або навіть в кабінці для голосування.
Цілком реально (хоча не так просто) спрогнозувати до якого номера в списку будуть обрані депутати прохідної партії. Повинно бути видно по гороскопах кандидатів-списочників хто пройде, а хто не пройде в депутати; а отже до якого порядкового номера досягне результат партії. Хоча при відкритих списках (коли виборці впливають на порядок кандидатів в списку) це дещо складніше. Це тема для майбутніх досліджень.

Немає коментарів:

Дописати коментар