вівторок, 19 квітня 2016 р.

Найбільш довгограючий аспект (Нептун-60-Плутон)


Опис динаміки аспекта

Найбільш довгограючий аспект, на наявність якого в індивідуальних гороскопах астрологи навіть перестали звертати увагу – це секстиль Нептуна з Плутоном. Його тривала (трохи менше 100 років) наявність пояснюється сильною видовженістю орбіти Плутона і як наслідок великою різницею між максимальною і мінімальною середньою швидкістю. І саме тоді, коли швидкість Плутона була приблизно рівною швидкості Нептуна – між ними був кут 60º.
Якщо приймати орб 5º, то цей аспект почав сходитися в 1943 році, перший екзакт 22.01.1950 і до 18.10.1956 включно було 15 екзактів. Потім майже 20 років без екзактів (але виходу з орбу не було) і з 10.10.1976 по 9.07.1986 – 21 екзакт. Потім протягом 1990-их років багато разів то виходить з орбу то входить в нього і в 2000 році розходиться на довгий час - до 2021 року. Цей період (з 2000 по 2021 рік) можна назвати тимчасовим розходженням даного аспекту. Тобто в цей час швидкість Плутона більше швидкості Нептуна. Але якщо взяти орб більше 5º (6º або 7º), то в цей час аспект Нептун-60-Плутон ненадовго періодично відновлюється. Але в будь-якому випадку його дія ослаблена.
Потім з 25.07.2026 по 29.02.2032 – 13 екзактів. У 2039 році секстиль Нептуна і Плутона остаточно розходиться і ці планети направляються до квадратури 2060-их років, якою дехто встиг вже багатьох налякати.

 
Що було і є

Показником якого явища став майже столітній секстиль Нептуна і Плутона? Повсюдне використання природного газу, в першу чергу в побуті для приготування їжі і підігріву води. Саме відразу після Другої світової війни в Радянському Союзі почалася розробка газових родовищ і протягування газопроводів. Не тільки в СРСР звичайно ж, а у всіх більш-менш технічно розвинених країнах. Газифікація Києва почалася в 1947 році, Москви – в 1948. І процес газифікації населених пунктів пішов, впевнено набираючи оберти.
Протягом тимчасового розходження аспекту (з 2000 по 2021 рік) з'являється, вдосконалюється і набуває популярності якісна побутова електрична техніка, яка є альтернативою газовому обладнанню – плитам і колонкам. А саме електрочайники, кавоварки, хлібопічки, індукційні плити, пароварки, мультиварки і бойлери. Тобто в цей час у людей з'являється реальний вибір – використовувати для побутових енергетичних потреб газ чи електроенергію. Використання електричної техніки поки ще не повністю витісняє використання газу в побуті, але все ще попереду.


Що буде

До середини 2030-их років багато домогосподарств почнуть повністю відмовлятися від природного газу (аспект Нептун-60-Плутон йде на остаточне розходження). У другій половині 2030-х відмова від газу в побуті буде масовою. Очевидно через те, що при діючих на той час тарифах на газ та електрику буде значно дешевше повністю відмовитися від газу і використовувати електричні чайники, кавоварки, хлібопічки, індукційні плити, пароварки і мультиварки, а для підігріву води електричні бойлери (якщо немає централізованого ГВП). Електроенергія на той час буде генеруватися переважно з відновлюваних джерел. Тобто до 2040 року (найбільш довгограючого аспекту вже немає) розподільні газові мережі в населених пунктах будуть вирізані по причини їх непотрібності. Хоча це середньосвітовий показник; в державах де газ видобувається його використання в побуті можливо матиме місце ще якийсь час. Але в більшості країн до 2040 року газові плити, газові колонки і розподільні газові мережі в населених пунктах вже стануть історією.

Немає коментарів:

Дописати коментар